Likya ile Eğitim

Likya ile Eğitim

Likya Hece Eğitim Kurumları, çağdaş öğretim ilke, yöntem ve tekniklerini alanında uzman eğitimci kadrosunun tecrübeleriyle birleştirerek kendine özgü bir eğitim anlayışıyla 2021 yılında eğitim sektörüne giriş yapmıştır.

Kurumumuzda her bir derse ait kazanımlar, bütün öğrencilerimizin bireysel farklılıklarına ve kişisel öğrenme hızlarına uygun bir şekilde belirlenen öğretim yöntemi ile kalıcı izli davranış değişikliğine dönüştürülmektedir.

Bireysel rehberlik faaliyetleri kapsamında, kişiye özel hazırlanan ders çalışma programlarında, yer verilen “aşırı öğrenme oturumları” ile de öğrenmenin tam olarak gerçekleşip genellenmesi sağlanmaktadır.

Geleceğin güvencesi öğrencilerimizin istedikleri üniversite ve bölümlerden hayallerindeki mesleklere giden en kısa yolun köprüsü ve kılavuzu olan eğitim kurumumuzda, “gelişim bir bütündür” anlayışıyla sosyal, kültürel ve sportif faliyetlere de yer verilmektedir.

Atatürk’ün “Eğitimde feda edilecek tek bir fert bile yoktur.” sözünü ilke edinerek bilinçli ve sistematik bir şekilde yürüttüğümüz bütün eğitim-öğretim faliyetlerinin nihai amacı: Her bir öğrencimizin kendi potansiyelini en üst seviyede gerçekleştirmesini sağlamaktır.

 

 


VİZYONUMUZ
Ülkemizde ve modern dünyada söz sahibi olacak bireyler yetiştirme anlayışı ile sağlıklı, güvenilir, yenilikçi ve kişiye özel planlanan eğitim-öğretimle millî-manevî değerlerimize sahip çıkan, akademik açıdan başarılı, sanatsal açıdan estetik duygusu gelişmiş, kendi potansiyelini en üst seviyeden gerçekleştiren nesiller yetiştirmek.


MİSYONUMUZ
Geleneksel sistemleri yorumlayarak bilgiyi öğretmekten ziyade “öğrenmeyi öğreterek” hangi koşul ya da sistemde olursa olsun bilgiye ulaşan öğrencilerimizin her zaman başarılı olmalarını ve istedikleri hedeflerine ulaşmalarını sağlamak.

Diğer Hizmetler