Blog

 • #

  Mimarlar

  18 Cumartesi 2023

  Bin yıllar geçse de bir memlekette yapılar konuşulur. İbadethaneler, hanlar, hamamlar, imalathaneler dünya döndükçe duran eserlerdir. Bu nedenle nasıl olurlarsa olsunlar mimarlar ve sanatçılar bir memleket için çok önemlidir. Toplumun tüm bu halkaları birbirine bağlıdır. Bu halkalardan birinin çürük olması tüm toplumu etkiler. Bu nedenle çok dikkatli olmalıyız. Aileler toplumu, toplum devleti, devlet kurumları oluşturur. Kurumlar toplumsal yaşamı düzenler. Düzenimizin düzgün olması için önce insanın düzgün olması gerekir. İnsanın kınayacağı tek varlık kendisidir.insan bilimin ve inancın ışığından korkmamalı. Saygılarımla

  Daha Fazla Oku
 • #

  Sivil toplum Temsilcileri

  16 Perşembe 2023

  Bu insanlar toplum yararına çalıştıkları için yaptıkları işi suistimal etmemeli, toplumda bu insanların kıymetini bilmelidir.

  Daha Fazla Oku
 • #

  İş İnsanları

  18 Cumartesi 2023

  Şehrin iş insanları girişimci, araştırmacı, daha çok şehrini ve insanlarını düşünen, her şeyi kâr amaçlı görmeyen, gençlere fırsat veren ve devletine vergisini ödemeyi borç bilendir.

  Daha Fazla Oku
 • #

  Siyasetçiler

  18 Cumartesi 2023

  Siyasetçiler tüm hayatımıza, yaşantımıza yön veren insanlardır. Fakat demokrasi öyle bir kurum ki bizlere bu insanları seçme hakkını verir ve derki; demokrasi seni en iyi şekilde yönetecek kişileri seçmen için fırsat verir. Siyasetçinin en önemli özelliği dürüstlüktür fakat siyasetçinin dürüstlüğü senin ne kadar dürüst olduğun ile ilgilidir. Senin seçimin benim hayatımı etkiliyor,benim seçimim senin hayatını etkiliyor. Ben sen değil biz olmayı başarırsak biz siyasetçiye değil siyasetçi bize uyarsa daha güzel olur… (Bu konu ayrı bir yazının konusu çok yakında )

  Daha Fazla Oku
 • #

  Kolluk Kuvvetleri

  16 Perşembe 2023

  Kesinlikle tarafsız ve adil olmalılar ve yaşam biçimlerine çocuklar ve gençler özenmeli… Yargı mensupları; Adalet; dünyanın ve canlıların hayatının tuzudur. Yargı mensupları ise bu tuzun dağıtıcısı tuz eksik ya da fazla olursa vay halimize fazla söze gerek yok.

  Daha Fazla Oku
 • #

  Mülki İdare Amirleri

  18 Cumartesi 2023

  Benim devletim, ciğerparem, gözümün nuru, gündüz güneşim, gece ayım, tüm varlığım… Benim bu varlığımın temsilcisi nasıl olmalı? Kesinlikle makamına yakışmalı, bilgili olmalı, halden anlamalı, yumruğu demirden ama Kadife kaplı olmalı gücünü kanunlardan almalı, bilgiyi etrafını saran çakallardan, çapsızlardan, arsızlardan değil doğru kaynaklardan almalı. Yaşantısı ve davranışları ile topluma ve kamunun diğer tüm personeline örnek olmalı velhasıl kelam

  Daha Fazla Oku
 • #

  Din Adamları

  18 Cumartesi 2023

  Çok net bir örnek vereceğim; bir din adamının arkasında toplumun her kesiminden en cahilinden en alimine, akıllısı delisi her meşrepten insan din adamının arkasında ona uyarak ibadet edebilir yada ihtiyacı halinde bilgilenmek amacı ile din adamına müracaat edebilir. Din adamları bu insanların tamamına hitap edebilecek ve ikna edebilecek, iletişim kurabilecek bilgide, seviyede ve kalitede olması gerekir. Toplum içerisinde yaşantısı ile saygınlığının en üst seviyede olması gerekir.

  Daha Fazla Oku
 • #

  Eğitim Öğretimciler

  18 Cumartesi 2023

  İyi öğretmen anlatır, daha iyisi açıklar, en iyisi aydınlık verir. Öğretmen öğrencinin ışığı, aydınlığı olmalı. Giyimi ile, konuşması ile, oturması kalkması yürümesi ile, yemek yemesi ile her şeyi ile öğrenciye örnek bir yaşam sürmelidir. Devlet kıyafet serbestliği getirdi diye

  Daha Fazla Oku
 • #

  Anneler Babalar

  18 Cumartesi 2023

  Çocuklarınızı terbiye etmeyin siz terbiyeli olun. Ailede anne baba terbiyeli ise terbiyeli çocuklar yetişir. Çocukların takibini iyi yapın,çevresini iyi kontrol edin,öğretimden önce eğitim verin.

  Daha Fazla Oku
 • #

  İş İnsanı Mehmet Suna Yazdı

  16 Perşembe 2023

  Bazı yazılar okunsun diye değil,dokunsun diye yazılır… İnsanoğlunun davranış şekli bin yıllardır dünya üzerinde nesilden nesile, atadan dedeye, dededen babaya, babadan oğula, anadan kızına aktarım yoluyla ve genetik olarak devam edip gelmektedir. Bugünkü insanlığın bulunduğu noktada bizim kadar atalarımızında sorumluluğundadır,gelecek yüzyıllarda da bizlerin sorumluluğu olacak.

  Daha Fazla Oku
 • #

  Yemek Masası Tasarımları

  16 Cumartesi 2019

  Site Yapım Aşamasındadır

  Daha Fazla Oku